Doklady

Z ANS WIKI
Verze z 17. 1. 2022, 07:18, kterou vytvořil Js (diskuse | příspěvky) (Přehled)

Přejít na: navigace, hledání

ANS.Ucto 2.0.25.1

Přehled

Veškeré pohyby účetní i neúčetní povahy, sledující změnu struktury majetku společnosti a výsledku hospodaření podniku vstupují do databáze prostřednictvím dokladů a položek. Jejich struktura je navržena tak, aby zachytila kompletní škálu úšeních i neúčetních případů počínaje fakturami, dodacími listy, skladovými doklady přes bankovní výpisy, pokladní doklady až k dokladům účetním a dokladů evidence majetku. Lze bez nadsázky stanovit, že veškeré důležité informace o hospodaření podniku najdete v dokladech.

Všechny informace v této kapitole jsou obecné a platí pro všechny Doklady. Informace o jednotlivých specifických vlastnostech jsou popsány zvlášť v kapitolách členěných podle typu agendy, dokladové řady a dokladu.

Pořízení nového dokladu

Poklepejte ve Stromu na požadovanou dokladovou řadu. V Seznamu vpravo se zobrazí všechny doklady dokladové řady v jednotlivých řádcích.

Slevy na dokladu

Zadáním slevy na dokladu nebo položce dokladu je možné upravit koncovou cenu. Ne všechny dokladu umožňují zadávání slev.

Tisk dokladu

Na Scrollu pokladních dokladů označte ( Mezerníkem ) ty doklady, které budete chtít vytisknout. Stiskněte nad Scrollem pravé tlačítko myši a z nabídky zvolte „Tisk“. Zobrazí se tisková sestava, stiskem tlačítka v panelu nástrojů ji je možné odeslat na tiskárnu.

Odkazy

Popis prostředí

Hlavní strana